KYK Yurdu

Gençlik ve Spor Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Urla Erkek Yurt Müdürlüğü 576 erkek, Urla Latife Hanım Yurt Müdürlüğü 456 kız öğrenci kapasitesine sahip olup 43 öğrenci bloğundan (24’ü erkek, 19’u kız) oluşmaktadır.

Her öğrenci bloğu iki katlı olup her katta dört oda, toplam sekiz oda bulunmakta,  bir blokta 24 öğrenci kalmaktadır.

Bir öğrenci odasında üç öğrenci barınmaktadır. Banyo ve tuvaletler oda içinde olup her odada 3 yatak, 3 dolap, bir büro tipi buzdolabı, 3 masa, 3 sandalye, 2  komedin bulunmakta; Öğrencilerimize odada kullanmaları için birer elyaf yorgan, elyaf yastık, nevresim takımı, çarşaf, yatak, alez verilmektedir. Ayrıca odada, santral bağlantılı dahili telefon bulunmaktadır.

Öğrencilerimize kullanmaları için birer elyaf yorgan, elyaf yastık, nevresim takımı, çarşaf, yatak, alez verilmektedir.

Öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamak için Yurdumuzda bulunan Sosyal Tesisler binasında lokanta-kantin, fotokopi-kırtasiye, çamaşırhane ve bayan kuaför işletmeleri hizmet vermektedir.

Kurumumuzca öğrencilerimize 2020-2021 Öğretim Dönemi için sabah kahvaltılarında 5,00 TL, akşam yemeklerinde 11,00 TL toplam günlük 16,00 TL kahvaltı-yemek yardımı yapılmaktadır. Bu miktar her öğretim dönemi artırılmaktadır. Ayrıca Devlet Koruması altında bulunan öğrencilerimize ve gazi çocuklarımıza 10 TL yemek yardımı yapılmaktadır.

Kurumumuzda Devlet Koruması altında bulunan öğrencilerimiz, Gazi çocuklarımız, anne-babası vefat etmiş öğrencilerimiz ücretsiz barındırılmaktadır.

Öğrencilerimiz kendilerine verilen nevresim takımlarını, periyodik olarak haftada bir kez kirlendiklerinde hafta içi her gün mesai saatlerinde değiştirme imkanına sahiptir.

Öğrenci odalarında 24 saat sıcak su verilmekte, merkezi kalorifer sistemi ile ısınma sağlanmaktadır. Elektrik kesintilerinde devreye giren jeneratör vardır.

Öğrencilerimizin ders, proje vb. çalışmalarında kullandıkları kız öğrenciler için ayrı erkek öğrenciler için ayrı birer çalışma salonu, kız öğrenciler için mimarlık çizim odası, ibadetlerini yapabilecekleri birer mescit bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak ve kişisel gelişimlerine yardımcı olmak için Müdürlüğümüzce, öğrenci istekleri göz önüne alınarak çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Satranç, Futbol, Masa tenisi, Plates, Taekwando, Resim, Ebru, Bağlama, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği,  Gitar, Keman, Şan, İspanyolca, Almanca,  Kur’an Kursu, 2015 yılında gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerdendir.

Ayrıca ” Gençlik ve Spor Bakanlığı Akademisi YURTKUR Eğitim Seminerleri” adıyla her öğretim döneminde 4 farklı eğitim gerçekleştirilmektedir.

Etkinliklere hazırlık çalışmalarında kullanılmak üzere sosyal tesislerimizde bir etkinlik salonu, bir resim atölyesi, bir satranç odası; açık alanda bahçe spor aletleri, basketbol sahası (beton zemin) ile kantin salonunda masa tenisi masası bulunmaktadır.

Müdürlüğümüz, sunduğu hizmetlerle, öğrencilerimizin akademik ve kişisel başarıları için yardımcı olmaya çalışmaktadır.

İYTE Yaşam Merkezi

İYTE Gülbahçe Kampus içinde yer alan Yaşam Merkezimizde,  Yüksek Lisans – Doktora Öğrencileri, Lisans Öğrencileri ve Teknopark çalışanlarının ayrı ayrı konaklayabilecekleri bloklar bulunmaktadır.  Sosyal tesislerimiz ortaktır ve tesisimizde konaklama yapmayanlara da açıktır. Misafirlerimiz için 1, 2, 3 ve 4 kişilik oda seçeneklerimizle toplam 221 odamız mevcuttur. 600 yataklı tesisimizde her odanın içinde özel banyo – wc, mutfak teşkilatı (mini buzdolabı- elektrikli ocak), TV ve klima bulunmaktadır.

Odalarımızda her öğrenci için yatak, elbise dolabı, çalışma masası ve sandalyesi ile kitaplık ve etajer bulunmaktadır. 1 kişilik odalarımızdaki yataklar 1,5 boy olup, ayrıca bu odalarda TV ve oturma grubu da yer almaktadır. Oda tahsisleri, kayıtlı misafirlerimizin yüksek lisans-doktora öğrencisi olması, lisans öğrencisi olması ya da Teknopark çalışanı olması durumları göz önüne alınarak ayrı ayrı bloklarda yapılmaktadır.