KYK Yurdu

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, İzmir Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Urla Yurt Müdürlüğü, 1032 öğrenci kapasitesine (456 kız, 576 erkek) sahip olup 43 öğrenci bloğundan (24’ü erkek, 19’u kız) oluşmaktadır. Her öğrenci bloğu iki katlı olup her katta dört oda, toplam sekiz oda bulunmakta ve 24 öğrenci kapasitesi bulunmaktadır.

Bir öğrenci odasında üç öğrenci barınmaktadır. Banyo ve tuvaletler oda içinde bulunmakta olup her odada 3 yatak, 3 dolap, bir büro tipi buzdolabı, 3 masa, 3 sandalye, 2  komedin bulunmakta; Öğrencilerimize odada kullanmaları için birer elyaf yorgan, elyaf yastık, nevresim takımı, çarşaf, yatak, alez verilmektedir. Ayrıca odada, santral bağlantılı dahili telefon bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamak için Yurdumuzda bulunan Sosyal Tesis binasında; lokanta-kantin işletmesi ile fotokopi-kırtasiye, çamaşırhane ve bayan kuaför işletmesi hizmet vermektedir. Kurumumuzca öğrencilerimize sabah kahvaltılarında 2,50 TL., akşam yemeklerinde 5,50 TL. toplam günlük 8,00 TL. kahvaltı-yemek yardımı yapılmaktadır. Öğrencilerimiz, kullanmaları için kendilerine verilen nevresim takımlarını, hafta içi her gün mesai saatlerinde değiştirme imkanına sahiptir.

Öğrenci odalarında 24 saat sıcak su verilmekte olup odalar merkezi kalorifer sistemi ile ısınma sağlanmaktadır.

Kız ve erkek öğrencilerimizin; ders, proje… vb. çalışmaları için ortak olarak kullanabildikleri çalışma salonu, sosyal tesis binasında bulunmakta olup ayrıca kızlar için ayrı, erkekler için ayrı, iki adet çalışma salonu yapılmıştır.

Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak ve kişisel gelişimlerine yardımcı olmak için Müdürlüğümüzce, öğrenci istekleri göz önüne alınarak çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Satranç, Futbol, Masa tenisi, Plates, Taekwando, Resim, Ebru, Bağlama, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği,  Gitar, Keman, Şan, İspanyolca, Almanca,  Kur’an Kursu, 2015 yılında gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerdendir.

Ayrıca ” Gençlik ve Spor Bakanlığı Akademisi YURTKUR Eğitim Seminerleri” adıyla her öğretim döneminde 4 farklı eğitim gerçekleştirilmektedir.               

Etkinliklere hazırlık çalışmalarında kullanılmak üzere sosyal tesislerimizde bir etkinlik salonu, bir resim atölyesi, bir satranç odası; açık alanda bahçe spor aletleri, basketbol sahası (beton zemin) ile kantin salonunda masa tenisi masası bulunmaktadır.

Müdürlüğümüz, sunduğu hizmetlerle, öğrencilerimizin akademik ve kişisel başarıları için yardımcı olmaya çalışmaktadır.

İYTE YAŞAM MERKEZİ

İYTE Gülbahçe Kampus içinde yer alan Yaşam Merkezimizde,  Yüksek Lisans - Doktora Öğrencileri, Lisans Öğrencileri ve Teknopark çalışanlarının ayrı ayrı konaklayabilecekleri bloklar bulunmaktadır.  Sosyal tesislerimiz ortaktır ve tesisimizde konaklama yapmayanlara da açıktır. Misafirlerimiz için 1, 2, 3 ve 4 kişilik oda seçeneklerimizle toplam 221 odamız mevcuttur. 600 yataklı tesisimizde her odanın içinde özel banyo - wc, mutfak teşkilatı (mini buzdolabı- elektrikli ocak), TV ve klima bulunmaktadır.

Odalarımızda her öğrenci için yatak, elbise dolabı, çalışma masası ve sandalyesi ile kitaplık ve etajer bulunmaktadır. 1 kişilik odalarımızdaki yataklar 1,5 boy olup, ayrıca bu odalarda TV ve oturma grubu da yer almaktadır. Oda tahsisleri, kayıtlı misafirlerimizin yüksek lisans-doktora öğrencisi olması, lisans öğrencisi olması ya da Teknopark çalışanı olması durumları göz önüne alınarak ayrı ayrı bloklarda yapılmaktadır.